A 2024-es Kentucky Derbyhez vezető út jól halad, mivel a kapcsolatok célja a győzelem a világ egyik legnagyobb versenyén. Idén csak még különlegesebb lesz, mivel a Derby a 150. évfordulóját ünneplith kiadás Churchill Downs-ban.

Összesen 37 futam zajlik az Road to the Derby-n, amelyek mindegyike kvalifikációs pontokat kínál azoknak a lovaknak, amelyek az első négy helyen végeznek. A legnagyobb felkészülési versenyekre 2024 elején kerül sor, amikor a Championship Series beindul.

Ezek a versenyek kínálják a legnagyobb támpontokat, ha a futókról van szó, akik a legnagyobb eséllyel megnyerhetik a Triple Crown nyitó szakaszát, de kik azok a versenyzők, akiket a versenyzés rajongóinak nagyon oda kell figyelniük. korai fázis?

Vadság

Szerint twinspires.com, Todd Pletcher a Hírességek Csarnokának pályafutása során rendkívül különleges lovat nyergelt át, korábban két alkalommal megnyerte a Kentucky Derbyt. Kétéves formája alapján nagy esélye van arra, hogy 2024-ben megjavítsa ezt a rekordot, mivel Fierceness jelenleg a vezető a Road to the Kentucky Derby tabellán.

A hároméves gyerek korán letette a derby sikerét a Santa Anita-i Breeders' Cup Juvenile sztárok és versenyképes megújításán. Pletcher futója volt a kiemelkedő teljesítmény azon a napon az első 1 1/16 mérföld feletti próbálkozásán, és legyőzte a mezőnyt, és több mint négy hossznyi előnnyel győzött Muthtól.

A futás hatalmas, 106-os sebességi mutatót ért el, és minden szem a jelenlegi vezetőre szegeződik, amikor 2024-ben visszatér a pályára. A G3 Holy Bull-ban térhet vissza a pályára, mielőtt a G1 Florida Derbyn megdőlne. ugratták, mielőtt felállt a májusi Derbybe.

Nysos

Valószínűleg még nem is láttuk a potenciális Derby-győztest az első osztályú vállalatnál, és számos vezető versenyző kockára teszi majd 2024 elején. lehet a hihetetlenül izgalmas Nysos Bob Baffert edző számára.

Nyquistnek ez a fia kettőből kettőt nyert a pályán, és még nem kell igazán lökdösni, miután rövidebb távokon uralta a mezőnyt. Kiválóan debütált a Santa Anita-ban, több mint hat furahosszon október végén, több mint tíz hosszt verve az Urban Legend-re.

Nysos lenyűgöző lépést tett a legutóbbi, november végi bemutatóján, és hét furlongon keresztül közel kilenc hosszúságú sikert ért el a Strongholdtól. Ez a siker a G3-ban, Bob Hope legutóbbi fellépésekor hatalmas, 105-ös sebességet ért el. Lenyűgöző lesz látni, hogyan halad előre a távon, de 2024-ben potenciális szupersztár lehet a pályán.

Track Phantom

Steven Asmussen még mindig várja első Derby-győztesét, de nagyon erős kezet tarthat ebben az évben a Churchill Downs-i versenyen. Track Phantom idén az egyik legprogresszívebb futó lehet az udvarán, és minden alkalommal lenyűgöző, amikor pályára lép.

A három éves fiú lassan kezdte versenyzői pályafutását, miután októberben nem tudott nyerni több mint egy mérföldes versenyben Churchill Downsban. Azonban a harmadik kísérletnél lecsúszott a célról, amikor november végén elképesztő teljesítményt nyújtott egy leánykori speciális súlyban, ugyanazon a pályán, több mint 1 1/16 mérföldön. Ezt követően december 23-án visszatért a pályára, és eddigi legjobb teljesítményét produkálta a listán szereplő Gun Runner Stakes-ben: 97-es sebességet ért el Snead felett.

Lenyűgöző riválisok álltak mögötte azon a napon, és még nagyobb javulás várható, amikor ismét elindul a Road to the Kentucky Derby-n.

Timberlake

Brad Coxnak idén is nagyon erős lapja lesz a Derbyn, mivel további sikereket igyekszik elérni a Triple Crown versenyeken. Legtehetségesebb futója jöhetett a Timberlake formája, aki 2024-ben a visszatérés útján lesz, amikor visszatér az akcióba.

Kitűnő hírneve némileg megdőlt a Breeders' Cup-on, mivel 1 1/16 mérföld felett csak a negyedik helyen végzett a serdülők között. Könnyű lehet azonban figyelmen kívül hagyni, hogy az erőfeszítés, amikor visszatér a pályára, kellemes visszatérést eredményez. Ezt megelőzően a három éves fiú két kiváló rajtnál is kiváló minőséget mutatott be.

Ebbe beletartozott egy szép második a G1 Hopeful-ban hét furahosszon keresztül, mielőtt 98-as sebességi besorolással megnyerte a Champagne Stakes-t. Timberlake lehet az elfeledett ló, ahogy 2024-ben elkezdődik a Championship Series versenye.

Amante Bianco

A Kentucky Derby idén is nemzetközi ízvilágú lesz, és Japán valószínűleg számos olyan futót küld majd, akik nagy esélyt adnak arra, hogy véget vessenek a háromszoros koronadíjra való várakozásnak. Keisuke Miyata ebben a nagyon korai szakaszban tarthatja a nemzet legnagyobb esélyét, mivel hároméves gyermeke kétszer nyert három rajtból Tokióban.

A futó végül pontot kapott a táblára a Kentucky Derbybe vezető úton az előző rajtja alkalmával, mivel kiválóan utazott, mielőtt George Tesoro előtt egy hosszúság alatt ért célba, és megszerezte a Cattleya Stakes-t. A Connections 2024-ben már a Derby futását jelölte meg kedvenc célpontjaként, de valószínűleg még egy futamot kell nyernie, hogy lefoglalja helyét a Churchill Downs-i versenyen.

Ezért nem lenne meglepő, ha a futó következő rajtja alkalmával kapcsolatok a jövedelmező Egyesült Arab Emírségek Derbyt céloznák meg, mivel ezen a futam győzelmével egy nagy versenyre készülhet. Egyre inkább az az érzés, hogy egy japán 1. fokozatú amerikai győzelem egyre közelebb kerül Derma Sotogake lenyűgöző erőfeszítéséhez, amikor második lett a G1 Breeders' Cup Classic versenyen, mivel Amante Bianco lehet a következő japán futó, aki szerencsét próbál Churchill Downs-ban.