Отборът на Индия загуби първия мач от турнето в Австралия и сега играчите бяха глобени. В първия мач от трите серии ODI на индийския отбор домакините Австралия ги победиха с 66 ръна.

Отборът на Индия загуби първия мач от турнето в Австралия и сега играчите бяха глобени. В петък играчите ще трябва да платят неустойка в размер на 20 процента от таксите си за мача за бавно наддаване на игрището за крикет в Сидни (SCG) срещу Австралия.

Индия отне 4 часа и 6 минути, за да направи своите 50 оувъра в първия ODI, в който загуби с 66 ръна. Бригада Вират хвърли над целта навреме. Съдията на мача Дейвид Буун от Международния съвет по крикет (ICC) го глоби.

ICC каза в изявление, публикувано в събота, „Съгласно член 2.22 от Кодекса за поведение на ICC за минимално превишаване на скоростта за играчи и помощен персонал, играчите ще бъдат таксувани за техните такси за мач от всеки овър в случай на неизпълнение на игра в определеното време. Наложена е глоба от 20 процента.

„Капитанът Вират Коли прие нарушението и предложеното наказание, така че няма нужда от официално изслушване“, се казва в съобщението.
Нарушението беше определено от съдиите на терена Род Тъкър и Сам Ногайски, телевизионния съдия Пол Райфел и четвъртия съдия Джерард Абоде.

Дори Стив Смит призна след мача, че това е най-дългият мач с 50-уувър във всички мачове, които е играл. Индийският отбор изостава с 0-1 в серията от три мача и вторият ODI ще се играе в Сидни в неделя.