Maycee Berberi do të ketë një vitrinë të lakmueshme për të justifikuar pse e quan veten "e ardhmja" e shtyrjes së dhënë. Uriah Hall kundër Chris Weidman në UFC 261 për një koronavirus pozitiv nga i pari Kampion në peshën e mesme, lufta mes Berberit dhe Meksikani Alexa Grasso bëhet bashkë-ylli i ri i UFC 258.

UFC zyrtarizoi ndryshimet në Kartën kryesore këtë pasdite.

Lufta mes Jim Miller dhe Bobby Green, dy prej 155 kileshëve më të vjetër ende aktivë, është ajo që do të hapë kartën.

Barber nuk ka hyrë në tetëkëndësh që kur humbi një vendim unanim ndaj Roxanne Modafferi në UFC 246. Gjatë garës, luftëtarja 22-vjeçare pësoi një dëmtim në ligamentet e saj të kryqëzuara.

Kartelë kryesore

  • Kamaru Usman (c) kundër Gilbert Burns (2)
  • Maycee Barber (10) vs Alexa Grasso (15)
  • Kelvin Gastelum (9) vs. Ian Heinisch (15)
  • Pedro Munhoz (9) vs. Jimmie Rivera (8)
  • Jim Miller kundër Bobby green

UFC 258 zhvillohet më 13 shkurt nga UFC APEX.