“Legendary” është krenare që është seria e parë e konkurseve që nxjerr në pah kulturën e sallës së balloit. Shfaqja ndjek garuesit LGBTQ në Houses. Për të fituar një çmim kolektiv në para prej 100,000 dollarësh, ata duhet të konkurrojnë në nëntë topa dhe ngjarje. Seriali HBO Max u shfaq për herë të parë më 27 maj 2020.

Ka pasur një sukses të madh dhe ka marrë një përgjigje të madhe nga kritikët dhe shikuesit. Njerëzit janë të varur nga shfaqja për shkak të modës skandaloze dhe shfaqjeve elektrizuese. Historitë prekëse të garuesve balancojnë magjepsjen dhe argëtimin. Ky serial ka të bëjë me diversitetin. Ne kemi të gjitha informacionet që mund të ofrojmë për sezonin 3 nëse nuk jeni në gjendje të merrni mjaftueshëm.

Data e publikimit të sezonit legjendar 3

Sezoni 2 i 'Legendary' u publikua më 6 maj 2021, në HBO MAX. Sezoni do të përfundojë më 10 qershor 2021. Sezoni i dytë përbëhet nga dhjetë episode, secili me një kohëzgjatje prej afërsisht 50 minutash.

Ja çfarë dimë për sezonin e tretë. Për momentin, nuk ka një konfirmim zyrtar nëse emisioni do të rinovohet apo do të anulohet. E ardhmja e shfaqjes duket e ndritur, duke gjykuar nga kritikat e ndezura. Pavarësisht se ishte i diskutueshëm para premierës së tij, seriali ka prodhuar dy sezone shumë të suksesshme. Në shkurt të vitit 2020, njoftimi për shtyp i emisionit që emëronte Jameela Jamil si emcee të tij tërhoqi shumë vëmendje negative. Situata u rregullua përfundimisht pasi Jamela Jamil u emërua emcee. Jamil konfirmoi se ajo është në mesin e gjyqtarëve të famshëm, ndërsa Dashaun Wesley vepron si emcee.

Sezoni i dytë i serialit u rinovua në korrik 2020 në të njëjtën ditë me sezonin origjinal. Premierat e dy pjesëve të para u bënë në maj 2020 dhe 2021. Nëse shfaqja miratohet për një tjetër sezon, atëherë mund të presim që të publikohet sezoni 3 i 'Legendary'. Në maj 2022.

Gjyqtarët dhe nikoqiri legjendar i sezonit 3

Dashaun Wesley është prezantuesja e serialit. Ai është një aktor dhe interpretues më i njohur për stilin e tij të vallëzimit në modë. Ai mund të jetë i njohur me paraqitjen e tij në sezonin 4 të MTV-së "America's Best Dance Crew", ku ai ishte anëtar i Vogue Evolution. Gjyqtarët e famshëm janë Jameela Jamil dhe Law Roach. Marrin pjesë edhe Leiomy Maldonado dhe Megan Thee Stallion, repere dhe kantautore. Çdo episod përmban një gjyqtar të ftuar.

Law Roach është një stilist që ka punuar me shumë emra të mëdhenj si Zendaya dhe Celine Dion, Ariana Grande dhe Tom Holland. Xhamili, nga ana tjetër, është me shumë vizë dhe njihet më shumë për rolin e saj në "Vendi i mirë". Leiomy Maldonado, AKA "Wonder Woman of Vogue", është një kërcimtare, si dhe një modele dhe aktiviste që ka gdhendur një vend në skenën e sallës së ballit. Ajo ishte gjithashtu një konkurrente në sezonin e katërt 'America's Best Dance Crew' dhe gruaja e parë transgjinore që ishte në shfaqje. Nëse seriali kthehet me pjesën e tretë, mund të presim që katër gjyqtarët kryesorë, së bashku me Dashaun Wesley, të vazhdojnë detyrat e tyre. MikeQ mund të jetë gjithashtu DJ për sezonin e ardhshëm.

Çfarë është Sezoni Legjendar 3?

Seriali i realitetit paraqet garues në grupe të vogla të quajtura Houses. Një nënë ose një baba udhëheq Shtëpinë. Çdo shtëpi përbëhet nga pesë anëtarë që performojnë në grupe ose solo në varësi të ngjarjes. Çdo javë, gjyqtarët përcaktojnë se cila Shtëpi është Shtëpia Superiore e Javës dhe cilat Shtëpi janë më të ulëtat. Për të mbajtur Shtëpinë e tyre në konkurrencë, ose Nëna ose Babai i Shtëpive me performancën më të ulët duhet të konkurrojnë. Ky format u ndryshua për sezonin e dytë. Rezultati total i të gjitha shfaqjeve përcaktoi pozicionin e secilës Shtëpi. Nëse seria rinovohet për raundin 3, mund të presim që një grup i ri të konkurrojë për të qenë "Legjendar" dhe të fitojë çmimin 100,000 dollarë në para.