Casey Bloys është mare shefi i HBO-së në Easttown Nëse krijuesit duan të vazhdojnë serialin, sezoni 2 nuk do të ndodhë. Një tjetër sukses në linjën e mini-serialeve tërheqëse dhe të njohura nga HBO. The Undoing.Big Little Lies?, dhe Objects Sharp; Mare of EasttownËshtë krijuar në oborrin e shtëpisë Ingelsby, shkrimtar. Ingelsby shkroi shfaqjen. Kate Winslet ka qenë aktore fituese e Emmy, Grammy, Academy dhe Academy që nga viti 2011, ajo ka luajtur një rol të rëndësishëm televiziv. Mildred Pierce. Winslet luan rolin e detektivit të titullit në serial. Ajo është caktuar të hetojë rastin e vrasjes kundër një nëne nga Filadelfia. Megjithatë, problemet e saj shkojnë përtej kësaj. Çështja tjetër e saj që ka të bëjë me zhdukjen dhe riintegrimin e një vajze të re mbetet në pritje. Mare po luftohet edhe për kujdestarinë nga nusja e saj.

Mare Of Easttown ishte një sukses i madh për HBO. Winslet dha performancën më të mirë të karrierës në shfaqje. Shfaqja vendosi gjithashtu një rekord të ri për shikueshmërinë, duke tërhequr vlerësime të larta si për kabllor me pagesë të HBO, ashtu edhe për shërbimin e tij të transmetimit. Mare of Easttown është i vetmi transmetim televiziv që pa shikueshmërinë të rritet çdo javë, përveç The Undoing. Ishte gjithashtu jashtëzakonisht popullor në tregun e transmetimit. Shfaqja tërhoqi kaq shumë abonentë të HBO Max, saqë serverët e HBO Max u rrëzuan menjëherë para përfundimit të serialit. Kur episodi i fundit mbërriti më në fund në HBO Max, iu dha momenti historik për t'u bërë episodi më i shikuar i serisë origjinale brenda 24 orëve të para të debutimit. Kjo ka bërë që shumë njerëz të pyesin nëse HBO mund të konsiderojë zgjerimin e serialit të kufizuar në një seri origjinale. Megjithatë, shefi i rrjetit tha se vendimi nuk varej nga performanca e Mare nga Easttown.

Casey Bloys, një shef i përmbajtjes në HBO dhe HBO Max, i tha Deadline se ai nuk e di nëse Mare e Easttown do të kthehej për një sezon të dytë. Ai tha se vendimi nuk i takonte atij, përkundrazi, shfaqja do të vazhdonte vetëm nëse Brad Ingelsby vjen me një ide të mrekullueshme dhe shpreh interesin e tij për të treguar një histori tjetër. Bloys tha se ndryshe nga përmbajtja sezonale e shkruar në rrjete si ABC, shfaqjet e kufizuara si Mare of Easttown nuk rinovohen sepse kishin performuar mjaft mirë. Në vend të kësaj, është ekipi krijues i shfaqjes që shtron idenë për të vazhduar shfaqjen, nëse mendojnë se ka vend për një histori tjetër të mrekullueshme. Lexoni se çfarë tha Bloys më poshtë:

“Njerëzit mendojnë se ato vendime janë si ato të ABC-së në vitet '70. "Ne duhet të marrim më shumë Mares." Ky është një vendim i marrë me Brad [Ingelsby] ose Kate [Winslet]. Unë do t'u besoja atyre që të thoshin se ata mendojnë se ka më shumë dhe këtu është e vërteta. Nuk është gjithmonë e qartë se diçka do të funksionojë mirë. Fillon me ekipin krijues. Nuk është kurrë detyra ime ta drejtoj atë.”

Winslet tashmë ka shprehur interes për t'u rikthyer në rolin e saj kryesor në Mare of Easttown. Angourie Rice dhe yjet e tjerë nuk janë aq të sigurt për rinovimin e shfaqjes. Ata besojnë se Mare në Easttown ishte një serial i pavarur që shfaqte gjithçka që kishte për të thënë në një sezon të vetëm. Pikëpamja e Rice ndahet nga Ingelsby dhe Craig Zobel, regjisori. Ndërsa ata gjithmonë donin që Maid of Easttown të ​​ishte një prodhim i vetëm, suksesi i shfaqjes ka bërë që ata të mos përjashtojnë mundësinë e rishikimit të tij nëse ideja është e mirë.

Që atëherë, më shumë nga EasttownEdhe pse seriali është anuluar, pati debate të ashpra mes fansave nëse duhet të rinovohet. Disa fansa mendojnë se nevojitet një tjetër vrapim për t'i dhënë fund pikëllimit të Mares. Disa besojnë se zgjatja e historisë do të ulë cilësinë e shfaqjes dhe do të bëjë që ajo të shihet në të njëjtën dritë negative si sezoni i dytë. Big Little LiesAndTrue DetectiveEach. Ndërsa do të ishte e trishtueshme që Winslet të largohej edhe një herë nga Mare, ajo duhet të kthehej në atë kohë për të bërë një histori të pakënaqshme ose gjysmë zemre. Vizioni krijues i Ingelsby ka bërë një ndryshim.EasttownDeri më tani. Ingelsby është një mik i mirë i shfaqjes dhe mendimet e tij mund t'i besohen për të ardhmen. Tifozët nuk duhet të jenë optimistë për sezonin 2 derisa Ingelsby të besojë se ka ide të mira për një përsëritje tjetër.