We wtorek w Indian Super League drużyna Chennai FC pokonała Jamshedpur FC 2:1. Dla Chennai Anirudh Thapa strzelił gola w 52. sekundzie meczu. Został pierwszym Hindusem, który strzelił gola w tym sezonie. Oprócz niego drugiego gola dla Chennai strzelił w 26. minucie z rzutu karnego Ismail Gonkovs. W tym samym czasie Nerijus Valsakis strzelił gola dla Jamshedpur.

Thapa strzelił najszybszego gola w sezonie

Thapa dał drużynie Chennai wczesne prowadzenie, strzelając gola. Strzelił najszybszego gola w sezonie. To już czwarty raz, gdy zawodnik z Chennai zostaje pierwszym Hindusem, który strzelił gola w lidze.

Pora roku Twórca Zespół
2014 Balwanta Singha Chennai
2015 jejej fanai Chennai
2016 Jayesha Rane’a Chennai
2020-21 Anirudh Thapa Chennai

Po tej akcji Jamshedpur grał znakomicie przez 20 minut i utrzymywał się przy piłce. Jednak w tym okresie nie udało mu się zdobyć ani jednej bramki. Rafael Crivelaro dostał szansę w 19. minucie, ale nie potrafił jej zamienić na bramkę.

Chennai strzelił drugiego gola po rzucie karnym

W 26. minucie rzut karny Jamshedpur dał Chennai rzut karny. Który Ismail upiekł, aby dać drużynie z Chennai prowadzenie 2: 0. Po raz kolejny w 29. minucie Chennai dostało szansę. Ismail Gonkavs fenomenalnie uderzył obok Yakuba Sylvestra, ale został obroniony przez bramkarza Jamshedpur TP Rehneesha.

Walsakis, który grał w Chennai, dorównuje Jamshedpur

W 33. minucie meczu Jamshedpur musiał być zmuszony do gry. Po kontuzji obrońcy Petera Hartleya Narendra został zesłany na ziemię. Pierwszego gola dla Jamshedpur strzelił Nerijus Valsakis w 37. minucie. Strzelił genialnego gola po dośrodkowaniu Zakichanda. Nie cieszył się jednak ze zdobytej bramki przeciwko swojej byłej drużynie (Chennai). W pierwszej połowie Chennai objęło prowadzenie 2: 1 nad Jamshedpur.

Zespół Jamshedpur nie potrafił wykorzystać szansy, jaką znalazła w drugiej połowie

W 68. minucie meczu Jamshedpur dostał szansę, ale nie potrafił jej wykorzystać. Piłka niecelna od bramkarza Chennai, Vishala Catha. Strzał Jakichanda z Jamshedpur w pobliżu słupka bramkowego został obroniony przez Ines Sipovic z Chennai i obronił bramkę.

W drugiej połowie dominacja Chennai

W drugiej połowie dominowała drużyna Chennai. Wykonał kilka kontrataków, ale nie udało mu się zdobyć bramki. Zespół Jamshedpur miał w meczu 57% posiadania piłki. W tym samym czasie Chennai posiadał piłkę na poziomie 43%. Zespołowi Jamshedpura nie udało się wykorzystać szans. Zespół Jamshedpur wykonał w meczu 395 podań. W tym samym czasie wykonano łącznie 8 zdjęć. Z tego 2 strzały były celne.

Podczas gdy zespół z Chennai wykonał 299 podań. W sumie oddano 13 strzałów, z czego 6 celnych. Chennai popełnił w meczu 20 fauli, a Jamshedpur 11. Żółtą kartkę otrzymało także 2 zawodników z Chennai. Wszystkie bramki w meczu padły w pierwszej połowie.