Матрицата 4

Гласовната екипа на Blade Runner: Black Lotus е објавена пред Comic Con@Home 2021, а ѕвездата на Matrix 4 Џесика Хенвик ја вози аниме серијата.

Возрасниот Свим го открива тоа Матрицата 4 Ѕвездата Џесика Хенвик ќе ја води својата претстојна аниме серија Blade Runner: Black Lotus. Сместен во напредната, сајберпанк сцена претставена во озлогласениот филм на Ридли Скот од 1982 година и развиен во Blade Runner 2049, Black Lotus ќе биде сместен во 2032 година, директно помеѓу поставките на првиот филм и спин-офот. И покрај тоа што суптилностите останаа скудни откако беше објавено Blade Runner: Black Lotus во 2018 година, од серијата енергизирана се бара да отфрли 13 сцени не многу од сега, па натаму „Пливање за возрасни“ на англиски јазик и на јапонската декорација „Crunchyroll“, која заедно го испорача шоуто. Во моментов, со Comic-Con@Home 2021 до само неколку недели, Adult Swim и Crunchyroll пријавија елитно поставување на играчи со гласовни забавувачи.

Гласовната екипа која зборува англиски е Џесика Хенвик, која исто така ќе глуми во жестоко очекуваниот четврти филм „Матрикс“, близок на Киану Ривс. Хенвик ќе ја изрази Ел, женски репликант кој живее во последиците од Blade Runner Black Out 2022 година, кога работниците на корпорацијата Тајрел беа уништени, а создавањето репликанти беше забрането. Балансирање на гласовната екипа се ѕвездата на Succession, Брајан Кокс, кој ќе го игра извршниот директор на Wallace Corporation, Ниандер Валас, постариот, и забавувачот на Yellowstone, Вес Бентли, како Ниандер Валас, Џуниор. Сцените ќе бидат координирани од продуктивниот јапонски аниме тим Кенџи Камијама и Шинџи Арамаки Кредитите ги вклучуваат Halo Legends и минатогодишното ослободување на Нетфликс Ghost in the Shell: SAC_2045.

Матрицата 4

Хенвик веќе подолго време се смета за пионер во актерската сцена, претворајќи се во главниот британски кинески забавувач кој води британска серија со искуството на Би-Би-Си Spirit Warriors. Во пресрет на појавувањето како Нимерија Сенд во подоцнежните сезони на „Игра на тронови“, таа постигна дополнително признание низ светот играјќи ја Колин Винг во серијата „Железна тупаница“ на Марвел и Лук Кејџ исто како пилотот на „Х-крилот“ Џесика Пава во „Војна на ѕвездите: Силата се буди“. . Со водечките работни места во Blade Runner: Black Lotus и The Matrix 4, Хенвик добро се појавува додека се упатува кон добивање на можеби најбараните забавувачи од видот на научна фантастика.