• Снуки си игра со можноста да се врати во ринг на WWE по доделувањето на наградата Слеми за најдобра облека на годината
  • Ѕвездата на МТВ се бореше на WrestleMania 27 заедно со Триш Стратус и Џон Морисон против Долф Зиглер и Леј Кул

Tелезија ѕвездата Никол Полици, попозната како Снуки по нејзиниот престој на различни MTV реалноста емисии, се врати на WWE попладнево за време на Слеми наградите. Славната личност беше задолжена за доделување на наградата за најдобар аутфит на годината, која ја освои The New Day. Листата на номинирани ја комплетираа Шарлот Флер, Саша Бенкс, Сет Ролинс, Бјанка Белаир, Кармела и Шинсуке Накамура.

WWE вчера преку своите социјални мрежи го официјализираше присуството на Снуки на гала и, оттогаш, реакциите не требаше долго да се објават во јавноста. Еден корисник на Твитер објави видео во кое ги собира најдобрите моменти од неговото кратко време во WWE на страната на Триш Стратус. Телевизиската ѕвезда на компилацијата реагираше со а  чуруликам и изјави дека оттогаш добил мускули, оставајќи ја вратата отворена за евентуално враќање.

"СМЕЕЊЕ НА ГЛАС. Сега кога добив мускули, сакам да го видам задникот назад во ринг“, се зборовите на Снуки во неговата порака.

Снуки се бореше на WrestleMania 27

Сцената на Никол „Снуки“ Полици во WWE датира од 2011 година. Во март, тој го направи своето прво појавување во епизодата на понеделникот ноќта RAW, каде глумеше во сегмент со Џон Морисон, Долф Зиглер и Вики Гереро што кулминираше со славната личност. шлаканица на Гереро. Подоцна, тој ќе се соочи со Лејла и Мишел Меккул. Две недели подоцна се врати на црвената ознака за да го воведе Триш Стратус во ривалството. На WrestleMania 27, Снуки, Џон Морисон и Триш Стратус се соочија со Долф Зиглер и ЛејКул, натпревар кој го доби тимот на ѕвездата на МТВ. Конечно, Снуки би ја добил Слеми наградата за најдобра славна личност на годината.