Почетна Забава Амазон премиер Peaky Blinder Сезона 6: Датум на издавање и сè што треба да знаете

Peaky Blinder Сезона 6: Датум на издавање и сè што треба да знаете

0
Peaky Blinder Сезона 6: Датум на издавање и сè што треба да знаете

Најочекуваната серија на Нетфликс, 6-та сезона на Peaky Blinders се очекува да започне оваа сезона. Шестата сезона ќе биде последната сезона на оваа популарна веб колекција. Според нејзиниот основач, Стивен Најт, приказната ќе продолжи поинаку. Според извештајот на The NU Herald, Стивен изјавил дека 6-та сезона на Peaky Blinders е задна и користи тресок. Но, дополнително, тој се осврна дека поради оваа пандемија COVID-6, создавањето беше принудено одложено.

Стивен Најт на 6-та сезона на Peaky Blinders

Основачот продолжил дека тимот открил дека семејството во екстремна закана и влоговите никогаш не биле поголеми. Групата мислеше дека серијата е најдоброто шоу и тие се сигурни дека фановите ќе ја обожаваат. Бидејќи телевизиското шоу завршува со последната сезона, тој објасни дека приказната ќе продолжи поинаку. Режисерот Ентони Бирн исто така коментираше во врска со неговата премиера во 2021 година. Тој објасни дека се претпоставува дека ќе започнат со снимање на крајот на март 2020 година пред крајот на јули. Тој објасни дека ако почнат да снимаат во јануари, нема да имаат можност да го завршат до мај или јуни, а потоа се потребни уште шест недели за монтажа. Со ова, менаџерот навести дека новите епизоди на Peaky Blinders најверојатно ќе бидат објавени кон крајот на 2021 година или античката 2022 година.

Peaky Blinders на Нетфликс се врти околу животите на семејството Шелби, силен мафијашки клан кој живее во британската заедница, Бирмингем. Во моментов, сите епизоди од првата сезона до петтата област на платформата ОТТ. Криминалната драма во интервалот е лабаво заснована на вистинска урбана младинска група со исто име, која била зафатена во британската заедница од 1890-тите до почетокот на 20 век. Актерската екипа на „Пики Блиндерс“ во 6-та сезона ги вклучува Силијан Марфи, Хелен Меккрори, Пол Андерсон, Софи Рандл, Нед Денехи, Бенџамин Зефанија, Наташа О'Киф, Том Харди, Фин Кол, Иан Пек, Александар Сидиг, меѓу другите. Првата сезона беше докажана во септември 2013 година на BBC Two пред четвртата година, а потоа беше изменета во BBC One до својата петта година. Новата сезона најверојатно ќе биде објавена во Обединетото Кралство на BBC и ќе биде достапна на Нетфликс за друга држава

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде