„Легендарниот“ се гордее што е првата серија натпревари што ја истакнува културата на балската сала. Шоуто ги следи ЛГБТК натпреварувачите во Хаус. За да освојат колективна парична награда од 100,000 долари, тие мора да се натпреваруваат во девет топки и настани. Серијата HBO Max беше премиерно прикажана за прв пат на 27 мај 2020 година.

Доживеа огромен успех и наиде на голем одзив од критичарите, но и од гледачите. Луѓето се зависни од шоуто поради неверојатната мода и наелектризираните изведби. Трогателните приказни на натпреварувачите го балансираат гламурот и забавата. Оваа серија е за различноста. Ги имаме сите информации што можеме да ги обезбедиме за сезоната 3, доколку не можете да добиете доволно.

Датум на издавање на легендарната сезона 3

Втората сезона на „Легендарниот“ беше објавена на 2 мај 6 година на HBO MAX. Сезоната ќе заврши на 2021 јуни 10 година. Втората сезона се состои од десет епизоди, секоја со времетраење од приближно 2021 минути.

Еве што знаеме за третата сезона. Во моментов нема официјална потврда дали шоуто ќе биде обновено или откажано. Иднината на серијата изгледа светла, судејќи според блескавите критики. И покрај тоа што беше контроверзна пред својата премиера, серијата произведе две многу успешни сезони. Во февруари 2020 година, соопштението за печатот на шоуто во кое беше именувана Џамеела Џамил како нејзина емси привлече многу негативно внимание. Ситуацијата на крајот беше санирана откако Џамела Џамил беше именувана за емси. Џамил потврди дека е меѓу славните судии, додека Дашаун Весли ја има улогата на емси.

Втората сезона од серијата беше обновена во јули 2020 година на истиот ден како и оригиналната сезона. Премиерите на првите два дела беа направени во мај 2020 и 2021 година. Ако серијата биде одобрена за уште една сезона, тогаш можеме да очекуваме да излезе 3-та сезона на „Легендарната“. Во мај 2022 г.

Легендарна сезона 3, судии и домаќин

Дашаун Весли е водител на серијата. Тој е актер и изведувач најпознат по својот моден стил на танцување. Можеби е запознаен со неговото појавување во 4-та сезона на „Најдобрата танцова екипа на Америка“ на MTV, каде што беше член на Vogue Evolution. Славните судии се Џамила Џамил и Ло Роуч. Учествуваат и Леиоми Малдонадо и Меган Ти Сталион, раперка и кантавторка. Во секоја епизода има по еден гостин судија.

Ло Роуч е стилист кој работел со многу големи имиња како Зендаја и Селин Дион, Аријана Гранде и Том Холанд. Џамил, од друга страна, е со повеќе цртички и е најпозната по улогата во „The Good Place“. Лејоми Малдонадо, АКА „Wonder Woman of Vogue“, е танчерка, како и модел и активист кој издлабил ниша во сцената на сала за танц. Таа, исто така, беше натпреварувачка во четвртата сезона „Најдобрата танцова екипа на Америка“ и првата трансродова жена што некогаш учествувала во шоуто. Ако серијата се врати со својот трет дел, можеме да очекуваме четворицата главни судии, заедно со Дашаун Весли, да ги продолжат своите должности. MikeQ би можел да биде и диџеј за следната сезона.

Што е Легендарна сезона 3?

Реалити серијата прикажува натпреварувачи во мали групи наречени Куќи. Мајка или татко го води Домот. Секоја куќа е составена од пет члена кои настапуваат во групи или соло во зависност од настанот. Секоја недела, судиите одредуваат кој дом е супериорен дом на неделата, а кои куќи се најниски. За да ја задржат својата куќа во конкуренција, мора да се натпреваруваат или мајката или таткото на куќите со најниски резултати. Овој формат беше променет за втората сезона. Вкупната оценка на сите изведби ја одреди состојбата на секоја куќа. Ако серијата се обнови за 3-то коло, можеме да очекуваме нов сет да се натпреварува за „Легендарен“ и да ја освои паричната награда од 100,000 долари.