За време на преносот на NXT преку мрежата на САД, се одржа првиот круг на Dusty Rhodes Tag Team Classic. Дебитантскиот тим МСК, составен од Вест Ли порано познат како Дезмонд Ксавиер и Неш Картер поранешниот Закари Венц ги победи Џејк Атлас и Исаја Сверве Скот.

Тепачката меѓу двата тима беше најавена за време на преносот на NXT. МСК имаше одлична контрола на борбата, завршувајќи ги нивните напади со Hot Fire Flames проследено со комбинација на Neckbreaker и Backbreaker за да се добие победа за неколку минути.

Во следното коло МСК ќе се соочи со победникот од борбата помеѓу Курт Сталион и Остин Греј против Дрејк Маверик и Килијан Дејн.

Неш Картер и Вест Ли потпишаа со WWE на 2 декември 2020 година, откако завршија речиси три години од нивниот договор со импакт борење. Заедно со Треј Мигел, тие го формираа тимот познат како The Rascalz кој исто така работеше заедно во промотори како што се AAW, Pro Wrestling Guerrilla The Wrestling Revolver меѓу другите.