Почетна Top Stories Забава Кејси Блојс, главен директор за содржина во Hbo и HBO Max вели дека Mare Of Easttown сезона 2

Кејси Блојс, главен директор за содржина во Hbo и HBO Max вели дека Mare Of Easttown сезона 2

0
Кејси Блојс, главен директор за содржина во Hbo и HBO Max вели дека Mare Of Easttown сезона 2

Кејси Блојс е кобилата на HBO во Исттаун. Ако креаторите сакаат да ја продолжат серијата, втората сезона нема да се случи. Уште еден успех во поставата на HBO на привлечни и универзално признати минисерии. The Undoing.Big Little Lies?, и Sharp Objects; Кобила од Исттаун е создадена по пат во дворот Ингелсби, писател. Ингелсби го напиша шоуто. Кејт Винслет е Еми, Греми, Академија и актерка добитник на академија од 2 година, таа играше значајна ТВ улога. Милдред Пирс. Винслет ја игра улогата на насловниот детектив во серијата. Таа е назначена да го истражи случајот за убиство на мајка од Филаделфија. Меѓутоа, нејзините проблеми го надминуваат тоа. Нејзиниот друг случај со исчезнување и реинтеграција на млада девојка останува во постапка. За старателството со Маре се бори и нејзината снаа.

Mare Of Easttown беше огромен успех за HBO. Винслет го даде најдобриот настап во кариерата во шоуто. Серијата, исто така, постави нов рекорд во гледаност, привлекувајќи високи оценки и за платежниот кабел на HBO и за неговата услуга за стриминг. Маре од Исттаун е единствениот телевизиски пренос во кој гледаноста расте секоја недела, освен The Undoing. Исто така, беше многу популарен на пазарот за стриминг. Шоуто привлече толку многу претплатници на HBO Max што серверите на HBO Max паднаа непосредно пред финалето на серијата. Кога последната епизода конечно пристигна на HBO Max, ѝ беше доделена пресвртницата да стане најгледаната епизода од оригиналната серија во првите 24 часа од нејзиното деби. Ова доведе до тоа многумина да се запрашаат дали HBO можеби размислува да ја прошири ограничената серија во оригинална серија. Сепак, шефот на мрежата рече дека одлуката не зависи од перформансите на Маре од Исттаун.

Кејси Блојс, главен директор за содржина во HBO и HBO Max, изјави за Deadline дека не знае дали Маре од Исттаун ќе се врати за втора сезона. Тој рече дека одлуката не е до него, туку дека шоуто ќе продолжи само доколку Бред Ингелсби дојде до одлична идеја и изрази интерес да раскаже друга приказна. Блојс рече дека за разлика од скриптираните сезонски содржини на мрежи како ABC, ограничените емисии како Маре од Исттаун не се обновуваат бидејќи се претставиле доста добро. Наместо тоа, креативниот тим на серијата е тој што ја искажува идејата за продолжување на шоуто, доколку сметаат дека има простор за уште една одлична приказна. Прочитајте што кажа Блојс во продолжение:

„Луѓето мислат дека тие одлуки се како оние на ABC во 70-тите. „Мораме да добиеме повеќе кобили“. Тоа е одлука донесена со Бред [Ингелсби] или Кејт [Винслет]. Би им верувал да кажат дека мислат дека има повеќе и еве ја вистината. Не е секогаш дадено дека нешто ќе функционира добро. Започнува со креативниот тим. Никогаш не е моја работа да го возам“.

Винслет веќе изрази интерес да се врати на нејзината главна улога во Маре од Исттаун. Ѕвездите на Ангури Рајс и другите не се толку сигурни за обновувањето на шоуто. Тие веруваат дека Маре во Исттаун е самостојна серија која прикажува сè што има да каже во една сезона. Ставот на Рајс го делат Ингелсби и Крег Зобел, режисерот. Иако тие отсекогаш сакаа Maid of Easttown да биде еднократна продукција, успехот на шоуто доведе до тоа да не ја исклучат можноста да го посетат повторно ако идејата е добра.

Оттогаш повеќе од EasttownИако серијата беше откажана, имаше жестоки расправии меѓу обожавателите околу тоа дали треба да се обнови. Некои фанови сметаат дека е потребно уште едно трчање за да се стави крај на тагата на Маре. Некои веруваат дека продолжувањето на приказната ќе го намали квалитетот на шоуто и ќе предизвика да се гледа во исто негативно светло како и втората сезона. Big Little LiesAndTrue DetectiveEach. Иако би било тажно за Винслет да ја напушти Маре уште еднаш, таа треба да се врати тогаш за да направи приказна што е незадоволувачка или со половина срце. Креативната визија на Ингелсби направи разлика.EasttownДосега. Ингелсби е добар пријател на шоуто и може да му се верува на неговите мислења во врска со иднината. Фановите не треба да бидат оптимисти за 2-та сезона додека Ингелсби не поверува дека има добри идеи за уште едно повторување.

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде