U indijskoj Super ligi, Chennai FC je u utorak pobijedio Jamshedpur FC sa 2-1. Za Chennai, Anirudh Thapa je postigao gol u 52. sekundi meča. Postao je prvi Indijac koji je postigao gol ove sezone. Osim njega, drugi gol za Chennai postigao je Ismail Gonkovs u 26. minuti nakon penala. Istovremeno, gol za Jamshedpur postigao je Nerijus Valsakis.

Thapa je postigao najbrži gol ove sezone

Thapa je timu Čenaja doveo rano u vodstvo postigavši ​​meč. Postigao je najbrži gol u sezoni. Ovo je četvrti put da je igrač Chennaija postao prvi Indijac koji je postigao gol u ligi.

sezona igrač tim
2014 Balwant Singh Chennai
2015 jeje fanai Chennai
2016 Jayesh Rane Chennai
2020-21 Anirudh Thapa Chennai

Nakon toga Jamshedpur je 20 minuta odigrao briljantnu igru ​​i zadržao loptu u posjedu. Međutim, u ovom periodu nije mogao postići gol. Rafael Crivelaro je dobio priliku u 19. minuti, ali nije uspio da je pretvori u gol.

Chennai je postigao drugi gol na penal

U 26. minuti jedanaesterac Jamshedpura donio je Chennai jedanaesterac. Što je Ismail ispekao i doveo tim Chennaija u vodstvo od 2-0. Još jednom u 29. minuti Čenaj je dobio priliku. Ismail Gonkavs je odlično pogodio pored Yakuba Sylvestera, ali ga je golman Jamshedpura TP Rehneesh spasio.

Walsakis, koji je igrao za Chennai, izjednačio se sa Jamshedpurom

U 33. minuti utakmice, Jamshedpur je morao biti prisiljen. Nakon povrede odbrambenog igrača Petera Hartleya, Narendra je poslat na zemlju. Prvi gol za Jamshedpur postigao je Nerijus Valsakis u 37. minuti. Postigao je sjajan gol na centaršut Zakichanda. Ipak, nije proslavio gol protiv svog starog tima (Chennai). U prvom poluvremenu, Chennai je poveo 2-1 nad Jamshedpurom.

Tim Jamshedpura nije mogao da unovči priliku iz drugog poluvremena

U 68. minuti utakmice Jamshedpur je dobio priliku, ali je nisu mogli unovčiti. Golman Čenaja Vishal Cath je promašio loptu. Udarac Jakichanda iz Jamshedpura pored stative, Ines Sipović iz Chennaija je očistila i odbranila gol.

Chennai je dominirao u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu dominirala je ekipa Chennaija. Izveo je nekoliko kontranapada, ali nije uspio postići gol. Jamshedpur je imao 57% posjed lopte na utakmici. Istovremeno, Chennai je imao posed lopte od 43%. Ekipa Jamshedpura nije uspjela iskoristiti šanse. Tim Jamshedpura je izvršio 395 dodavanja u meču. Istovremeno je snimljeno ukupno 8 snimaka. Od toga su 2 udarca bila u cilj.

Dok je tim iz Chennaija izvršio 299 dodavanja. Ispaljeno je ukupno 13 hitaca, od čega 6 u metu. Chennai je napravio 20 faulova, a Jamshedpur 11 na utakmici. Žuti karton su dobila i 2 igrača iz Chennaija. Svi golovi na utakmici postignuti su u prvom poluvremenu.