Футболен клуб Барселона започна много добре финала за Суперкупата на Испания, но малко по малко видя как съперникът започна да расте. Отборът на Барса успя да излезе напред в резултата за 39:47 минута след брилянтен ход, който в крайна сметка материализира в гол Антоан Гризман.

Отборът на Роналд Куман незабавно претърпя прекъсване, което доведе до равенство в следващата игра на Атлетик Клуб. Смяната на крилото завърши с центриране отляво, което Де Маркос завърши първи, за да победи Тер Стеген. Играчът на Атлетик постави масите по този начин при 41:20, 93 секунди след като Гризман отвори кутията.

Барселона щеше да усложни Суперкупата на Испания в последната част на мача. Гризман отново изведе Барса напред с гол в 77. Атлетик обаче издейства продължения с гол на Вилалибре в 90-ата минута. Нов център в сърцето на зоната не завърши, за да изчисти Жорди Алба и Вилалибре постави 2-2.

Тези на Куман вече галеха титлата, но не знаеха как да затворят финала. Две прекъсвания на връзката сложиха край на живота на Атлетик и в крайна сметка ипотекираха Суперкупата на Испания.