У індыйскай Суперлізе ў аўторак ФК Чэнай перамог ФК Джамшэдпур з лікам 2:1. У «Чэннаі» гол на 52-й секундзе матчу забіў Аніруд Тапа. Ён стаў першым індыйцам, які забіў гол у гэтым сезоне. Акрамя яго, Ісмаіл Гонкаўс забіў другі гол у складзе «Чэнаі» на 26-й хвіліне з пенальці. У гэты ж час гол у «Джамшэдпура» забіў Нерыюс Валсакіс.

Тапа забіў самы хуткі гол у сезоне

Тапа вывеў каманду Чэнаі наперад, забіўшы гол у матчы. Ён забіў самы хуткі гол у сезоне. Гэта чацвёрты раз, калі гулец Чэнаі стаў першым індыйцам, які забіў гол у лізе.

сезон Гулец каманда
2014 Балвант Сінгх Ченнае
2015 jeje fanai Ченнае
2016 Джаеш Ранэ Ченнае
2020-21 Анірудх Тапа Ченнае

Пасля гэтага Джамшэдпур правёў бліскучую гульню на працягу 20 хвілін і захаваў валоданне мячом. Аднак забіць гол у гэты перыяд не змог. Рафаэль Крывелара атрымаў шанец на 19-й хвіліне, але не змог рэалізаваць яго ў гол.

Чэнай забіў другі гол з пенальці

На 26-й хвіліне Джамшэдпур з пенальці прывёў да таго, што Чэнаі рэалізаваў пенальці. Які Ісмаіл падсмажыў, каб вывесці каманду з Чэнаі наперад з лікам 2:0. Яшчэ раз на 29-й хвіліне «Чэнаі» атрымаў шанец. Ісмаіл Гонкаўс зрабіў выдатны ўдар каля Якуба Сільвестра, але яго выратаваў брамнік Джамшэдпура Т. П. Рэніш.

Валсакіс, які гуляў за Чэнай, роўны Джамшэдпуру

На 33-й хвіліне сустрэчы прыйшлося фарсіраваць Джамшэдпур. Пасля траўмы, атрыманай абаронцам Пітэрам Хартлі, Нарэндра быў адпраўлены на зямлю. Першы гол за Джамшэдпур забіў Нерыюс Валсакіс на 37-й хвіліне. Ён забіў бліскучы гол на навес Закічанда. Тым не менш, ён не святкаваў гол супраць сваёй старой каманды (Чэннаі). У першым тайме «Чэннае» павялі ў ліку 2:1 над «Джамшэдпурам».

Каманда Джамшэдпура не змагла скарыстацца магчымасцю, якая адкрылася ў другім тайме

На 68-й хвіліне сустрэчы Джамшэдпур атрымаў шанец, але не змог яго рэалізаваць. Мяч прапусціў галкіпер Чэнаі Вішал Кэт. Удар Джакічанда з Джамшэдпура побач са штангай быў адбіты Інес Сіповіч з Чэнаі і выратаваў вароты.

Чэнай дамінаваў у другім тайме

У другім тайме каманда з Чэнаі дамінавала. Ён правёў некалькі контратак, але забіць гол не змог. Джамшэдпур валодаў мячом у матчы 57%. У той жа час «Чэннай» валодаў мячом 43%. Каманда Джамшэдпура не здолела рэалізаваць шанцы. Каманда Джамшэдпур выканала 395 перадач у матчы. Пры гэтым усяго было зроблена 8 кадраў. З іх 2 кідкі ў вароты.

У той час як каманда Чэнаі выканала 299 перадач. Усяго было зроблена 13 стрэлаў, з іх 6 - у цэль. Чэнай зрабіў 20 фолаў, а Джамшэдпур - 11 у матчы. 2 гульца з Чэнаі таксама атрымалі жоўтую картку. Усе галы ў матчы былі забітыя ў першым тайме.